GeriAvrupa Gençler dernekleşiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gençler dernekleşiyor

Gençler dernekleşiyor
refid:29503695 ilişkili resim dosyası

Frankfurt ve çevresinde üniversiteye giden Türk gençleri dernekleşmek için adım attı.

Öğrenciler, Türk Öğrenciler Platformu ile Hessen Türk Toplumu Young Voice ile birlikte Offenbach MantıTime restorantında düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. İftara Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici, Hessen Eyalet Milletvekili Turgut Yüksel, Hessen Türk Toplumu Başkanı Atila Karabörklü ile Başkan Yardımcısı Nedret Altıntop Nelsen de katıldı.

GURUR KAYNAĞIMIZSINIZ

Türk Öğrenciler Platformu yöneticileri Bahar Akar, Ecem Özdemir, Esad Şahin ve Deniz Erol ile Young Voice yöneticisi Oğuzhan Hazneci, dernekleşme ile özellikle değişim programlarının önünü açmak istediklerini söylediler.

Kariyer yapma ve ilerleme konularında projeler istediklerini belirten genç yöneticiler, Frankfurt çevresinde çok büyük potansiyel olduğunu, dernek olarak tüm öğrencilere ulaşmak, onların katılımıyla yeni yeni projelere imza atmak istediklerini söyledi.

Başkonsolos Ekici ise gençlere, “Sizlerle her vesileyle buluşuruz. Sizler bizim yarınımız, hem sevinç hem gurur kaynağımızsınız” dedi.

Milletvekili Yüksel, Almanya’da insanların diline, dinine ve etnik kökenine bakılmaksızın kardeşlik ve barış içinde yaşaması gerektiğini söyledi.

Hessen Türk Toplumu Başkanı Karabörklü de “Topluma katılımınızı çok önemsiyoruz. Geldiğimiz coğrafyada insanlar katliamlara uğruyor, açlıktan uğruyor. Kara bir resim var. Bu karalığı ışıltıya çevirecek sizlersiniz. Sizler kendiniz için de toplum için de sorumluluk almalısınız” dedi.

Gençler dernekleşiyor


Frankfurt ve çevresinde yeni kurulacak öğrenci derneğine ilgi duyanların turkogrenciler@outlok.com mail adresi veya 0173 894 6979 nolu telefon üzerinden irtibat kurabilecekleri kaydedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle