GeriAvrupa Geçmişten bugüne bir seyahat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Geçmişten bugüne bir seyahat

Geçmişten bugüne bir seyahat
refid:28066166 ilişkili resim dosyası

Kısa adı TMMB olan ve 24 yıldır Frankfurt ve çevresinde faaliyet gösteren Türk Mühendis ve Mimarlar Birliği, düzenlediği yeni yıl konserinde ünlü piyanist çift Elif Şahin ve Cornelis Witthoefft katıldı.

6 yıldır ikili olarak dünya sahnelerinde konser veren Şahin-Witthoefft ikilisi geçtiğiniz ay Japonya'da turneye çıkmıştı. Elif Şahin ve Cornelis Witthoefft, Stuttgart konservatuarında öğretim üyesi ve bir çok ödüle sahip.

İlk defa Frankfurt'ta sahneye çıkan çift, Alman ve Türk müzik severleri buluşturan konsere ilgi yoğun oldu. İkili aynı anda tek piyanoda Schubert ve Beethoven'nin eserleriniz yanı sıra Fazıl Say'ın çok beğeniyle dinlenen Kara Toprak eserini de seslendirdiler.

Geçmişten bugüne bir seyahat

Konser bitiminde piyanistler dakikalarca ayakta alkışlandı. Yurtdışında gurbetçilerimizin kurduğu ilk meslek birliği özelliğine sahip TMMB bu yıl içerisinde daha bir çok konsere, seminere ve gösteriye ev sahipliği yapacak. Bir sonraki etkinliği 7 Şubat tarihinde ünlü şair ve İstanbul Oyuncak Müzesi'nin sahibi Sunay Akın'ın gösterisi olacak.

Geçmişten bugüne bir seyahat


Yorumları Göster
Yorumları Gizle