Galatasaray Taraftarlar Derneği yeni binasına taşındı

Halil YETKİNLİOĞLU/ LONDRA
09.07.2015 - 15:38 | Son Güncelleme:

İngiltere Galatasaray Taraftarlar Derneği’nin yeni binasının açılışı Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar, Büyükelçilik İkinci Katibi İbrahim Yüceltan ve Galatasaray Kürek Takımı kaptanı Ahmet Şenkal’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İngiltere Galatasaray Taraftarlar Derneği (UK), işadamı Metin Arslan yönetiminde 2009 yılında hizmete girmişti.

Yönetim Kurulu Üyesi Cuma Erdoğan, Mahir Aydın ve Türkiye’den yarışmalara gelen Galatasaray Master 8 Tek Kürek Takımı sporcuları da açılışta yer aldı.

GALATASARAY BAŞKANINI TEMSİL ETTİ

Başkan Arslan açılış konuşmanda, Galatasaray’ın sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde temsil edilen bir sivil topluGalatasaray Taraftarlar Derneği yeni binasına taşındım kuruluşu olduğunu belirtti.

Arslan, “Herkes Galatasaray’ı en güzel şekilde temsil etmek için elinden geleni yapıyor. Biz yalnız Türkiye çapında değil, dünyanın her yerinde temsil edilen bir kuruluşuz. Bir sivil toplum örgütüyüz. Hep birlikte güzel çalışmalar yaparak bunu sağlıyoruz. Açılışımız için bugün buraya kadar gelen sizlere sonsuz teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Galatasaray Kürek Takımı Kaptanı Şenkal’ de konuşmasında, ‘kardeşim’ diye, hitap ettiği Başkan Arslan’ın, ‘iyi bir Galatasaraylı’ olduğunu söyledi, övgüler yağdırdı.
Şenkal konuşmasına şöyle devam etti:
“Hem Sayın Başkanımızın hem yönetim kurulumuzun sevgileri, selamları var. Mutlak gelirlerdi ama biliyorsunuz bugün Galatasaray’ın çok önemli Divan Kurulu toplantısı var. 11’inde de hayati bir Mali Kurulu var. Size de teşekkür ve sevgilerini gönderdiler. Ben onları temsilen burada olmaktan gurur duyuyorum.”

Galatasaray Taraftarlar Derneği yeni binasına taşındı

Akabinde Şenkal, açılış hediyesi olarak Başkan Arslan’a üzerinde Galatasaraylı Sporcular Derneği’nin logosunun yer aldığı bir plaket, Başkonsolos Yorulmazlar’a da, Galatasaray kaşkolu takdim etti.

Gecede kısa bir konuşma yapan Başkonsolos Emirhan Yorulmazlar, “Bizim burada spor kulüplerimizin İngiltere’deki toplumumuza olan desteğinin artırılması yönünde bir beklentimiz var. Burada oturmuş bir sistem, İngiliz sistemi. Sporda başarı var. Belki bir anlamda, Galatasaray gibi güzide kulüblerimizin buradaki Türk toplumuna yatırım yaparak buradan da Türkiye sporuna katkı sağlamaları imkanı olacağını ifade etmek istiyorum, hepinize tekrar hoşgeldiniz, diyorum.”

Yoğun Türk nüfusuna sahip Kuzey Londra’nın Newington Green bölgesinde hizmete açılan kulübün adresi ise şöyle; 154 Green Lanes N16 9DL

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı