GeriAvrupa Fransız parkında bikini dayağı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fransız parkında bikini dayağı

Fransız parkında bikini dayağı
refid:29661524 ilişkili resim dosyası

Fransa’nın kuzeyindeki Reims kentindeki Léo Lagrange parkında bikiniyle güneşlenen 21 yaşındaki bir kadın, onu “ahlaksızca vücudunu göstermekle” suçlayan bir grup kadından dayak yedi.

Kurbanın hafif yaralandığını söyleyen Fransız polisi henüz saldırganların kimliklerini açıklamadı ancak sosyal medyada olaya tepki gösteren yüzlerce kişi dayakçı kadınların Müslüman olduğunu düşündüklerini dile getirdi.

Fransız parkında bikini dayağı


Yetkililer yaşları 16 ila 24 arasında değişen beş saldırganın kısa sürede yakalandığını ve 18 yaşından büyük olan 3 saldırganın Eylül ayında hakim karşısına çıkacağını duyurdu. 16 ve 17 yaşlarındaki iki saldırganın ise önümüzdeki günlerde yeniden sorguya alınacağı ancak henüz resmi bir suçlama ile karşı karşıya olmadıkları açıklandı.

Olayın ardından bir sosyal medya kampanyası başlatan ırkçılık karşıtı SOS Racisme örgütü Fransız kadınlarını olayın yaşandığı parkta bikini giymeye davet etti ancak kötü hava koşulları protesto gösterisine olan katılımın çok düşük kalmasına neden oldu.

Fransız parkında bikini dayağı


Bunun üzerine sosyal medyada #jeportemonmaillotauparc (Mayomu parkta giyiyorum) hashtagini başlatan kadınlar kamuya açık yerlerde bikiniyle çektirdikleri fotoğrafları paylaşmaya başladı.

Reims Belediye Başkanı Arnaud Robinet, “Tüm verileri elde etmeden bir sonuca varmamalıyız. Yine de insanların neden bu saldırının dini nedenlerle gerçekleştiğini düşündüğünü de anlayabiliyorum. Eğer bu doğruysa bu çok ciddi bir konu” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle