GeriAvrupa Fransa'dan tren hatlarına güvenlik önlemleri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fransa'dan tren hatlarına güvenlik önlemleri

Fransa'dan tren hatlarına güvenlik önlemleri

Fransa, ağustos ayında Amsterdam-Paris treninde gerçekleşen saldırı nedeniyle trenlerde güvenlik tedbirlerini arttırma kararı aldı.

İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve düzenlediği basın toplantısında tren hatlarında yeni alınacak güvenlik tedbirlerini açıkladı.

Bakan Cazeneuve, şehirler arası ve banliyö tren hatlarında yolcuların daha iyi korunması için bagaj kontrollerinin yoğunlaştırılacağını bildirdi. Güvenlik tedbirleri kapsamında tren görevlileri mahkeme kararı olmaksızın üst araması ve kimlik kontrolü yapabilecek.

Cazeneuve ayrıca trenlere bilet satın almadan binen yolcuların tespitinde daha dikkatli davranılacağını ve gerekli cezaların kesileceğini duyurdu.

Fas asıllı Eyüp El Khazzani, Amsterdam'dan Paris'e giden hızlı trende 21 Ağustos'ta silahlı saldırı düzenlemiş, olayda 3 kişi yaralanmıştı. Olayla ilgili terör soruşturması başlatılmış, Khazzani'nin avukatı ise müvekkilinin trene silahlı soygun yapmak amacıyla bindiğini iddia etmişti.

Fransa'nın başkenti Paris ve çevresinde her gün 3 milyon kişi tren hatlarını kullanırken ülke genelinde günlük ortalama 14 milyon yolcu trenlerde seyahat ediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle