GeriAvrupa Fransa’da, yılda bir kez alınan TV vergisi genişletiliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fransa’da, yılda bir kez alınan TV vergisi genişletiliyor

Fransa’da, yılda bir kez alınan TV vergisi genişletiliyor

Fransa Kültür Bakanı Françoise Nyssen, ülkede yılda bir kez alınan 138 euroluk televizyon vergisinin dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlara da uygulanacağını söyledi.

BAKAN Nyssen, La Rochelle kentinde düzenlenen bir festivalin açılışında konuştu. Kamu yayıncısı televizyon ve radyoların bütçelerine katkı amacıyla her yıl hane başı 138 euro vergi toplandığını kaydeden Nyssen, bu vergi türünde reforma gidilmesi gerektiğini söyledi. Verginin sadece televizyon sahiplerini kapsamaması gerektiğini ve bilgisayar, tablet ile akıllı telefonların da bu vergiye dahil edilmesi gerektiğini belirten Nyssen, 2020 bütçesine yetiştirilmek üzere konu hakkında çalışmaların başlatıldığını ifade etti.

Fransa’da televizyonlardan, satın alma sürecinde alınan vergi dışında yılda bir kereye mahsus olmak üzere, bulundurma ve kullanma vergisi alınıyor.

SİNYALİNİ MACRON VERMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, geçen yıl ekim ayında yaptığı bir açıklamada, artık alışkanlıkların değiştiğini, bilgisayar veya akıllı telefonların televizyon işlevi görebildiğini hatırlatarak, kamuoyunda ‘televizyon vergisi’ olarak bilinen verginin alanının genişletileceği sinyalini vermişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle