Fransa cumhurbaşkanına kabus yaşatan kitap film oluyor

Cihan
06.01.2015 - 10:20 | Son Güncelleme:

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın ocak ayında olaylı bir şekilde ayrıldığı eski hayat arkadaşı gazeteci Valerie Trierveiller tarafından kaleme alınan kitap filim oluyor. Hollande ile yaşadığı yılları konu alan 'Merci pour ce moment (Bu an için teşekkürler)' isimli kitabın Trierveiller'in yakın arkadaşı oyuncu-produktör Saida Jawad tarafından sinemaya taşınacağı belirtildi.

Jawad magazin dergisi Gala'ya yaptığı açıklamada, eski 'first lady' ile kitabının haklarının kendisine devri konsunda anlaştıklarını kaydetti. Proje üzerinde çalışmaların devam ettiğini kaydeden Saida Jawad, filmin Fransız ve uluslararası şirketlerle ortak olarak yapılacağını aktardı.

Jawad, "Yapımcı şirketin Ramarin Film, kitabın sinemaya aktarılması ile ilgili Valerie ile anlaşmaya vardı." dedi. Ünlü oyuncu, "Polemik yaratacak bir film hazırlamıyorum, Cumhurbaşkanına aşık olması nedeniyle hikaye olağan üstü olsa da aşık bir kadının savaşını anlatmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Trierveiller-Hollande ilişkisi, 2014'ün başında François Hollande ile oyuncu Julie Gayet'in gizli aşk yaşadığının ortaya çıkmasından sonra sona ermişti. Valerie Trierweiler, geçtiğimiz Ekim ayında Hollande ile yaşadığı yılları konu alan kitabını yayınlamıştı. Eski 'first lady'nin12 dile çevrilen kitabı, Fransa'da 2014'ün en çok okunan kitabı oldu.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı