Fransa Bisiklet Turu başladı

UTRECHT / AA
05.07.2015 - 12:23 | Son Güncelleme:

Yol bisikletinin en önemli yarışı Fransa Bisiklet Turu'nun 102'ncisi, Hollanda'nın Utrecht kentindeki açılış etabıyla başladı.

Yol bisikletinin en önemli yarışı Fransa Bisiklet Turu'nun (Le Tour de France) 102'ncisi, Hollanda'nın Utrecht kentindeki açılış etabıyla başladı.

Utrecht Jaarbeurs Fuar ve Sergi Merkezi önündeki turun bireysel zamana karşı etabının startını Utrecht Belediye Başkanı Jan van Zanen verdi.

Altıncı kez Hollanda'dan start alan turun ilk gününde bisikletçiler, Utrecht içindeki yaklaşık 14 kilometrelik etapta pedal çevirdi.

26 Temmuz'e dek sürecek yarışta sporcular ise Utrecht-Zeeland arasındaki 166 kilometrelik mesafeyi kat edecek. 13 ülkeden 200'den fazla sporcunun katıldığı yarışta bisikletçiler 23 günde toplam 3 bin 344 kilometrelik yol alacak. Dünyanın en prestijli etkinliklerinden biri kabul edilen yarış, 26 Temmuz'da Paris'te sona erecek.

Utrecht tarihi günlerinden birini yaşadı

Hollanda'nın en eski şehirlerinden biri olan Utrecht kenti bisiklet yarışı dolayısıyla tarihinin en kalabalık günlerinden birini yaşadı.

32 dereceyi geçen sıcaklığa rağmen bu tarihi ana tanıklık etmek için 350 binden fazla kişinin yarış alanına geldiği bildirildi. Belediye yetkilileri şehir merkezinin araç trafiğine kapatıldığını açıklarken, kalabalığa rağmen önemli bir olayın yaşanmadığını duyurdu. Yetkililer aşırı sıcaktan dolayı fenalaşan iki kişinin hastaneye kaldırıldığını da açıkladı.

Etiketler: avrupa , fransa , bisikletspor
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı