GeriAvrupa Cumhuriyetin 92. yılı Frankfurt'ta kutlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhuriyetin 92. yılı Frankfurt'ta kutlandı

Cumhuriyetin 92. yılı Frankfurt'ta kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Frankfurt Başkonsolosluğu'nun verdiği davet ile kutlandı.

Frankfurt yakınlarındaki Bad Soden kasabasında Ramada Hotel'de gerçekleşen kutlama Alman ve Türk milli marşının okunmasıyla başladı.

Cumhuriyetin 92. yılı Frankfurtta kutlandı


Törene Hessen Avrupa İşleri Bakanlığı Müsteşarı Mark Weinmeister (CDU), Hessen Milletvekilleri İsmail Tipi (CDU) ve Turgut Yüksel'in (SPD) de aralarında bulunduğu bebekteki kundaktan yaşlılara kadar davetliler katıldı.

Cumhuriyetin 92. yılı Frankfurtta kutlandı

Başkonsolos Mustafa Çelik 'Bu güzel güne dair söylenecek herşey söylendi. Sizlerle bu güzel günde olmak mutluluk verici' ifadesini kullandı.

Almanya'da hiçbir eyaletin Hessen gibi bölge ile kardeşlik anlaşması yapmadığına dikkat çeken Müsteşar Weinmeister, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu kutladı.

Müsteşar Weinmeister, "Almanya'da son günlerde Suriye, Afganistan ile Afrika'dan gelen mültecilerin sayısı hızla arttı. Bu insanlara ev, aş, iş vermeliyiz. Mülteci sorununu ancak birlikte çözebiliriz. Bu nedenle Başbakan Merkel'in Türkiye ziyaretini önemsiyoruz. Son günlerde yüzlerce insanın hayatını yitirdiği Türkiye'deki bombalı saldırıları kınıyoruz. Türk halkının başı sağolsun. Şiddet ve terör hiç bir zaman siyasetin dili olamaz. 1923 yılında Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarken geleceğinin ne olduğunu bilemezdi. Türkiye Cumhuriyeti önemli bir ülke haline geldi. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu kutluyorum" diye konuştu.  Yorumları Göster
Yorumları Gizle