GeriAvrupa Frankfurt'ta 150 şirkete baskın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Frankfurt'ta 150 şirkete baskın

Frankfurt'ta 150 şirkete baskın

Almanya'nın başta Frankfurt olmak üzere birkaç şehrinde, kaçak işçi çalıştıran ve organize suçlara karışan birçok şirkete baskın düzenlendi.

Alman Haber Ajansı'na (DPA) göre yaklaşık bin 200 gümrük ve polis görevlisi dün sabah saatlerinde 150'den fazla iş yerinde arama yaptı. Aramalar, Frankfurt, Düsseldorf ve Münih Havaalanı'nda gerçekleştirildi.

Frankfurtta 150 şirkete baskın


Özel harekât polisi Frankfurt'un yakınlarında bulunan Rüsselsheim kentinde çok aileli bir evde de arama yaptı.

Frankfurtta 150 şirkete baskın


Gümrük Dairesi Sözcüsü, baskın sırasında en az dört kişinin gözaltına alındığını doğruladı. Baskınların savcılığın talimatıyla kayıt dışı işçi çalıştırma ve organize suçlara karşı yapıldığını belirten sözcü daha fazla ayrıntının önümüzdeki günlerde bildirileceğini söyledi.

Frankfurtta 150 şirkete baskın


DPA'ya göre polisler nakliye alanında hizmet sağlayan firma ağlarını yıllardır takip etti. Şirketlerin vergi kaçırmanın yanı sıra sosyal güvenlik primlerini de ödemedikleri bildiriliyor.

Baskın yapılan şirketler arasında çok sayıda Türk firmasının da olduğu tahmin ediliyor. Kaçak işçi çalıştıran firmaların ekonomiye yaklaşık 15 milyon euro civarında zarar verdikleri bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle