Frankfurt ilk sınavda geçti

Kazım DOĞAN / FRANKFUT
06.01.2015 - 09:33 | Son Güncelleme:

Hessen eyaletinin Frankfurt, Kassel ve Marburg kentlerinde de binlerce ırkçılık karşıtı insan düzenlediği yürüyüşte Pegida hareketini protesto etti.

Marburg’ta düzenlenen mitinge üçbinin üzerinde katılım sağlandığı belirtildi. Göçmenlerin yoğun yaşadığı, uluslararası özelliği ile öne çıkan Frankfurt’ta da ‘Avrupa’nın İslamlaşmaşmasına Karşı Avrupalı Yurtseverler’ Pegida’yı etkinleştirmek isteyenlere baskın düzenledi.

Frankfurt ilk sınavda geçti

Sosyal medyada ‘Anti Fragida’ adıyla örgütlenen anti faşistler, Sachenhausen semtinde bir restoranda biraraya gelen aralarında Hans Peter Brill’in de bulunduğu AfD ve NDP yöneticisi sekiz kişilik grubu protesto etti.

Frankfurt ilk sınavda geçti

Hans Peter Bril, Hessen Radyo Televizyonu’na (HR) verdiği demeçte sorunları konuşmak için kentte bir salon toplantısı yapmak istediklerini ancak şimdiye kadar yer bulamadıklarını ifade etti.

Aşırı sağcıların buluştuğu restorana ses bombası atılması üzerine polis, anti faşist gruba müdahele etti.

Elleinde ‘Nazilere yer yok’, Hoşgörüsüzlüğü hoşgörü yok’ ve “Böyle olmaz’ gibi pankart ve dövizler taşıyan yaklaşık beşyüz kişilik bir grup, geniş güvenlik önlemleri arasında Sachsenhausen’den alış veriş merkezi Hauptwache Meydanı’na yürüyüşle eylemine son verdi. Aralarında sendikalar ve Sol Parti üyesi bir grup ise eylemini tarihi Römer Meydanı’nda sürdürdü.Kölnde binler sokakta

PEGIDA Almanyayı bölüyor

Frankfurt ilk sınavda geçti

Eğer Pegida güçlenirse...


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı