GeriAvrupa Fotoğraf sektörünün kalbi Köln'de atıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fotoğraf sektörünün kalbi Köln'de atıyor

Fotoğraf sektörünün kalbi Köln'de atıyor
refid:27220030 ilişkili resim dosyası

Dünyanın en büyük fotoğraf ve fotoğraf malzemeleri fuarı Photokina Köln'de açıldı. 50'den fazla ülkeden bin civarında firmanın katıldığı fuar 21 Eylül Pazar akşamına kadar açık kalacak.

ALMANYA'nın Köln kentinde iki yılda bir açılan Photokina 2014 kapılarını ziyaretçilerine açtı. 51 ülkeden bin 70 firmanın katıldığı fuarda dijital fotoğraf sektöründeki son gelişmeler ve yenilikler tanıtılıyor. Dev isimlerinin katıldığı fuarda özellikle fotoğraf makinelerinin yeni modelleri, objektifler, 4K kameralar, bilgisayar yazılımları, yeni baskı teknikleri ve bu cihazların yan ürünlerindeki yeni teknolojiler sergileniyor.

4K video kameralar ön planda

Bu yıl fuara ilk kez katılan 180 yeni firma arasında Google, GoPro, Lytro, Helipro ve Blackmagic gibi büyük internet firmaları da yer alıyor. Fuarda profesyonel fotoğraf makineleri kadar taşınabilir ve selfie çekim yapan amatör kameralar da kalitede profesyonel kameraları aratmıyor. Video kameralarda ise trend 4K teknolojisi. Full HD kameralardan daha yüksek çözünürlükte video çekmeye yarayan bu teknolojiyi oynatacak monitör ve televizyonlar da fuarda bolca göze çarpıyor. En son teknoloji ürünlerinin yanı sıra fuarda firmalar stantlarına ilgi çekmek için çeşitli seminerler, gösteriler ve renkli şovlar sunuyorlar. Bazı firmalar ise ziyaretçilerin ilginç fotoğraflarını çekip ücretsiz olarak anında kağıda basarak hediye ediyorlar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle