Filmleri aratmayan kurtarma operasyonu

Birce BORA-LONDRA
14.07.2015 - 13:33 | Son Güncelleme:

Kuzey İrlanda’da birlik yanlısı protestanların düzenlediği geleneksel Turuncu Tarikatı Geçit Töreni (Orange Order Parade) sırasında çıkan olaylarda bir otomobilin altında kalan 16 yaşındaki kız çocuğu polis memurlarının aracı hep birlikte havaya kaldırmasıyla kurtarılıp hastaneye kaldırıldı.

Kuzey İrlanda Polisi’nin geçit töreninin Katolik bir mahalleden geçmesine izin vermemesi üzerine saldırganlaşan göstericiler polise taş, şişe ve tuğla fırlatmaya başladı. Çıkan kargaşada kalabalığın içine dalan bir otomobilin altında kalan ancak polislerin müdehalesi ile kısa sürede kurtarılan çocuğun
“Sağlık durumunun iyi olduğu ve başından ve boynundan yaralanmış olmasına rağmen daha şimdiden ayaklarını oynatabildiği” belirtildi.

Filmleri aratmayan kurtarma operasyonu

Kalabalığa dalan ve çocuğu yaralayan otomobilin sürücüsü tutuklanıp karakola götürüldü.

Göstericilerin fırlattığı tuğlaların polis memurlarına isabet etmesi ve bir memurun hafif yaralanmasına neden olması sonucu TOMA’larla kalabalığı dağıtmaya çalışan polis zaman zaman plastik mermi de kullandı.

Filmleri aratmayan kurtarma operasyonu

Geçit törenini düzenleyen Turuncu Tarikatı’ndan yetkililer polise saldıran protestocuları kınadı ve yürüyüşün barışçıl ve sakin bir şekilde yapılmasını istediklerini söyledi.

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı