GeriAvrupa Festivalden mahkemeye
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Festivalden mahkemeye

Festivalden mahkemeye
refid:27834547 ilişkili resim dosyası

Frankfurt Türk Film Festivali’nin kurucusu ve başkanı Hüseyin Sıtkı ile 2010’daki festivalin organizasyonunu üstlenen Ayfer Aslan mahkemelik oldu.

Frankfurt mahkemesinde görülen dava, 2010’da festival organizasyonunu üstlenen Ayfer Arslan&Company ile festivalin kurucusu ve Başkanı Hüseyin Sıtkı arasında.

Arslan, Sıtkı’ya 6 bin Euro borç verdiğini, bu borçla birlikte sözleşmede garanti edilen festival etkinliklerinden yüzde 50, sponsor gelirlerinden yüzde 30 olmak üzere 40 bin Euro civarında para talep ediyor.

Sözleşmeyi ve 6 bin Euro borç aldığını kabul eden Hüseyin Sıtkı, şöyle dedi:
“İnkar etmiyorum. Ama 6 bin Euro’yu festival ön çalışmaları için aldım. Sözleşmeyi de bize verilen vaatler üzerine imzaladım. Ayfer Arslan bize, ‘Benim çok zengin çevrem var, onları sponsor olarak kazanırım. Hem kendi masrafımı çıkarırım hem derneğe para kazandırırım’ vaadinde bulundu. Bunun üzerine ben de imzaladım. Derneğin böyle bir geliri yok ki, ben böyle bir söz vereyim.”

Ayfer Arslan’ın gelirlerden bu parayı aldığını savunan Hüseyin Sıtkı’nın, “Niçin dört yıl sonra dava açıyor?” sorusuna Ayfer Arslan şu yanıtı verdi:
“Belgeler kaybolmuştu. Sonra tekrar bulundu. Bu nedenle şimdi dava açabildim. Mahkeme 14 Ocak’ta karar verecek...”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle