GeriAvrupa Ferguson protestosunda Bir Türk gözaltına alındı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ferguson protestosunda Bir Türk gözaltına alındı

Ferguson protestosunda Bir Türk gözaltına alındı
refid:27691598 ilişkili resim dosyası

ABD'nin Missiouri eyaletinde, jürinin 18 yaşındaki silahsız siyahi genç Michael Brown'ı öldüren beyaz polis memuru Darren Wilson'ın yargılanmasına gerek olmadığına karar vermesinin ardından düzenlenen protestolar dün de ülkenin değişik kentlerinde sürdü.

New York'ta Union Meydanı'nda başlayan protestolarda, Olcay Şaşan adlı bir Türk gözaltına alındı. Union Meydanı'nda, sezonluk hediyelik eşya dükkanı işleten Şaşan'ın, polisin protestoculara kaldırımdan yürüyün uyarısına uymadığı gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtildi.

New York sokaklarında, "Katil polisleri tutuklayın", "Adalet yoksa barış da yok", "Siyahların canı da önemli", "Michael Brown için adalet", "Her yer Ferguson" sloganları atarak yürüyen göstericiler ile polis arasında zaman zaman gerginlikler yaşandı. Motosikletli ekipler, göstericileri kaldırımdan yürümeye zorlarken, protesto gösterisinde araların da bir gazeteci de olmak üzere 7 kişi gözaltına alındı. Göstericiler, eylemlerini Times Meydanı'nda sürdürdükten sonra yeniden New York sokaklarına döküldü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle