GeriAvrupa Federasyon da rahatlatamadı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Federasyon da rahatlatamadı

Federasyon da rahatlatamadı

Aşırı sağcıların sokaklarında göçmen avına çıktığı Chemnitz’e deplasmana gidecek olan BAK 07’nin Başkanı Mehmet Ali Han’ın, “Güvenlik garantisi verilmezse maça çıkmayız” çağrısına Kuzey Almanya Futbol Federasyonu’ndan (NOFV) yanıt geldi.

NOFV, 15 Eylül’de Chemnitz’de yapılacak karşılaşmayı ‘güvenlik riski yüksek maç’ ilan etti. Bu nedenle diğer karşılaşmalar göre daha fazla önlem alınacak. Chemnitzer FC kulübü daha çok sayıda özel güvenlikçiyi görevlendirecek. NOFV Genel Müdürü Holger Fuchs, maçta ev sahibi Chemnitzer’in gerekli tüm önlemleri alacağına inandığını belirterek “Biz Chemnitzer FC Kulübü’nün güvenlik konseptine güveniyoruz” dedi. 

Chemnitzer FC yöneticileri de BAK 07 yöneticileriyle görüştüklerini ve onları maçtan önce kentte davet edip birlikte yemek yemeyi önerdiklerini belirtti.

Federasyon da rahatlatamadı

ÖNLEMLERE BAĞLI
Ancak BAK 07 yönetimi, Chemnitz’deki olayları dikkatlice takip ettiklerini ve endişelerinin sürdüğünü bir kez daha açıkladı. BAK Başkanı Han, “Irkçıların eylemleri sürüyor. Bu eylemler devam ederse elbette biz futbolcularımızın hayatını düşünmek zorundayız. Gelişmeleri korku, endişe ve üzüntüyle takip ediyoruz. Maça çıkmamız alınacak önlemlere bağlı” dedi.
Chemnitz’te çıkan olayların başını Chemnitzer FC kulübünün bir grup taraftarları çekiyor. Kulübün aşırı sağcı taraftarları cinayetin işlendiği gün insanları sokağa eyleme çağırmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle