GeriAvrupa Fazıl Say Heidelberg Müzik Festivali’nde sahne alacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fazıl Say Heidelberg Müzik Festivali’nde sahne alacak

Fazıl Say Heidelberg Müzik Festivali’nde sahne alacak
refid:28624085 ilişkili resim dosyası

Dünyaca ünlü bestecimiz ve piyanistimiz Fazıl Say, Heidelberg Müzik Festivali etkinlikleri kapsamında, 18 ve 19 Nisan tarihlerinde iki büyük konser verecek.

„Musikfestival Heidelberger Frühling’’ adı altında gerçekleştirilecek olan programda, Kongresshaus Stadthalle Heidelberg’te sahne alacak olan Fazıl Say, Beethoven ve Janacek’in iki sonatını seslendirecek.

18 Nisan 2015 günü saat 19:30‘da başlayacak konserde, ünlü sanatçımız 2013 yılında yaşanan Gezi Parkı olaylarından sonra bestelediği „Gezi Parkı“ isimli bestesini de sunacak.

Fazıl Say’ın, edebiyat ile müziği birleştirdiği, ünlü şair ve yazarların güfte ve dizelerinden bestelediği son eserlerini de sunacağı konserin solisti, Serenad Bağcan.

Fazıl Say, Heidelberg konser dizisinin ikinci günü olan 19 Nisan 2015‘te saat 19:30’da, bu kez Amerikan Orpheus Chamber Orkestrası ile birlikte sahne alacak.

Bu konserde Haydn, Mozart ve Wagner‘in eserlerini sunacak olan Orpheus Chamber Orkestrası, Fazıl Say‘ın Osmanlı müziği geleneklerini yansıtan bestesini de sanatçıyla birlikte seslendirecek.

Konser biletlerini 06221 584 00 44 veya 06174 9198090 numaralı telefonlardan veya İnterevent-interkulturell@gmx.de mail adresinden ayırtabilirsiniz.

Heidelberger Frühling detaylı programını ise, www.heidelberger.frühling.de adresinden inceleyebilirsiniz.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle