Fahri hâkimlik görevini bıraktı

Hürriyet Haber
25.10.2015 - 15:01 | Son Güncelleme:

BAKTAT Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baklan, Baden Württemberg Eyalet Yüksek Mahkemesi‘nde 10 yıldır sürdürdüğü Fahri Ticaret Hakimliği görevini, işlerinin yoğunluğu nedeniyle bıraktı.

Baklan, iş hayatının yanı sıra Rhein Neckar bölgesi başta olmak üzere Almanya genelinde sürdürdüğü sosyal faaliyetlerinin de yoğunluğu nedeniyle çok severek yaptığı Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde fahri görevini bırakmak zorunda kaldığını bildirdi.

Ticaret Odaları’nın, tanınmış güvenilir işadamlarını Adalet Bakanlığı’na önermesi sonrasında bakanlığın verdiği izin belgesiyle beş yıllığına üstlenilen Fahri Ticaret Hakimliği görevini iki dönem sürdürdüğünü belirten Baklan, böyle değerli bir göreve layık görülmesinin kendisini onurlandırdığını ifade etti.

Mustafa Baklan’ın bu kararını üzüntüyle karşıladıklarını belirten Eyalet Yüksek Mahkemesi Başkanı Günter Zöbeley ve Ticaret Mahkemesi Başkanı Ulrich Schneider-Mursa, “Kendisiyle en az 10 yıl daha birlikte çalışmayı planlıyorduk, ancak işlerinin yoğunluğu nedeniyle aldığı bu kararı anlayışla karşılıyoruz” dediler.

Her iki başkan, Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde düzenlenen toplantıyla Mustafa Baklan’a bir teşekkür mektubu verdi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı