GeriAvrupa Eşinin üzerine gizli kamera yerleştidi ceza yedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşinin üzerine gizli kamera yerleştidi ceza yedi

Eşinin üzerine gizli kamera yerleştidi ceza yedi
refid:27290910 ilişkili resim dosyası

Boşanmak isteyen eşini gizli kamera ile takip etti. Mahkemede aldatıldığını öne sürdü. Ancak hafiye koca, hakimin kararıyla şoke oldu.

İstanbul'da yaşayan G.M. adlı kadın, 2 yıl önce kocası E.M’nin başkalarının yanında sürekli “seni beleşe aldım” diyerek hakaret ettiğini, dövdüğünü belirterek mahkemeye başvurdu. Vatan gazetesinin haberine göre G.M. mahkemeden boşanmalarına karar verilmesini ve 150 bin TL tazminatın kendisine ödenmesini talep etti. Davalı koca ise cevap dilekçesinde karısının düğünden 6 ay sonra bir takım soğuk davranışlar sergilemeye başladığını iddia etti. Karısının eski sevgilisiyle görüşmeye başladığını iddia eden E.M., yataklarını ayırdığını, telefonuna kilit koyduğunu belirtti.

Bu durumdan şüphelendiğini bu yüzden eşinin üzerine kamera yerleştirdiğini belirten koca kamera kayıtları ile karısının sevgilisiyle olan tüm konuşmalarına tanık olduğunu, davacının ahlak dışı ilişkisi yüzünden psikolojik tedavi görmeye başladığını iddia etti. Karısının kusurlu olduğunu eden koca 66 bin 250 TL tazminat talebine bulundu. Yapılan yargılamanın sonucunda mahkeme davalı erkeğin kadına oranla daha suçlu olduğuna karar verdi.

Kadının kişilik haklarına saldırı olduğunu belirten mahkeme, davalı E.M’nin tazminat talebini reddetti. Kusur oranlarına bakıldığında, evlilikten beklenen menfaatler düşünüldüğünde ise davalı kadın G.M.’ye 7 bin maddi 10 bin manevi tazminatın verilmesine, ayrıca dava tarihinden itibaren aylık 400 tl tedbir nafakasının davalı koca tarafından yatırılmasına karar verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle