Eşcinselim” deyip tecavüz etti!

Birce BORA / LONDRA
06.09.2014 - 12:34 | Son Güncelleme:

İngiltere’nin başkenti Londra’da 25 yaşındaki ambulans görevlisi Christopher Bridger “eşcinsel olduğunu” iddia ederek yakınlaştığı bir iş arkadaşına tecavüz ettiği gerekçesi ile 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Bridger’in söz konusu saldırıları 2008 yılında eğitim gördüğü George’s Üniversite Hastanesi’nde gerçekleştirdiği açıklandı.

Surry’deki Guildford Kraliyet Mahkemesi’nde görülen davada üniversitedeki bir partiden sonra eşcinsel olduğunu zanneden kız arkadaşına yatakhanesine kadar eşlik etmeyi teklif eden Bridger’in kadına saldırıp tecavüz ettiği sonra da “Ben sadece kadınlardan hoşlanmak istiyorum” diyerek ağladığı açıklandı.

Davada Bridger’in bu olaydan sonraki üç yıl içinde yine eşcinsel olduğunu söyleyerek yakınlaştığı iki iş arkadaşına daha cinsel tacizde bulunduğu belirtildi.

Bridger’in görev yaptığı NHS’e bağlı South East Coast Ambulans Servisi’nden yetkililer, taciz kurbanlarının 2012 yılında kendilerine gelerek yaşananları anlattığını ve bunun üzerine kurumda bir disiplin soruşturması başlatıp adamı görevinden uzaklaştırdıklarını açıkladı.

2013 yılının Ocak ayında sonuçlanan disiplin soruşturmasında suçlu bulunan Bridger’in polise teslim edildiği ve derhal tutuklandığı belirtildi.

Bridger’in hapis cezasının sona ermesinin ardından 3 yıl daha gözetim altında tutulacağı belirtildi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı