GeriAvrupa Endonezya'da 10 yıl önce tsunamide kaybolan kız çocuğu ailesine kavuştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Endonezya'da 10 yıl önce tsunamide kaybolan kız çocuğu ailesine kavuştu

Endonezya'da 10 yıl önce tsunamide kaybolan kız çocuğu ailesine kavuştu
refid:26966344 ilişkili resim dosyası

Endonezya'nın Sumatra adasında 2004 yılında meydan gelen depremin tetiklediği ve 230 bin kişinin hayatını kaybettiği tsunamide kaybolan kız çocuğu, 10 yıl sonra ailesine kavuştu.

Raudhatul isimli genç kız, erkek kardeşinin kendisini tanımasıyla ailesini buldu.

ELLERİNDEN KAYIP SUYA GÖMÜLDÜ

2004 yılında meydana gelen tsunamide kızıyla oğullarından birinin kaybolduğunu söyleyen Cemile, "Kızım Raudhatul ve oğlum kaybolduğunda günlerce kocamla onları aradık. 1 ay aradıktan sonra öldüklerini düşünerek ümidimizi kestik" diye konuştu.

Endonezyada 10 yıl önce tsunamide kaybolan kız çocuğu ailesine kavuştu

Tsunami, ahşap evlerini vurduğunda Raudhatul'un 4, oğlunun ise 7 yaşında olduğunu belirten Cemile, "İki çocuğum da kocamın ellerinden kayıp sulara gömüldü" dedi.

'ALLAH'IN MUCİZESİ'
Cemile'nin erkek kardeşi yeğenine benzeyen bir kız gördüğünü söyleyince hemen araştırdıklarını ifade eden Cemile, "Onu ilk gördüğümde kızım olduğunu hemen anladım. Hiçbir şüphe duymadım. Bu Allah'ın bir mucizesi" diyerek duygularını ifade etti.
Açe'nin batısında yaşlı bir kadın tarafından sahiplenilen Raudhatul'un annesi olduğunu belirten Cemile, DNA testine hazır olduğunu söyledi.

10 yıl sonra ailesiyle kavuşan ve şu anda 14 yaşında olan Raudhatul, erkek kardeşinin de hala hayatta olabileceğini belirtirken, "Tsunami sularıyla erkek kardeşim ve ben Banyak Adası'na kadar sürüklendik. Ben orada yaşama tutundum. Erkek kardeşimin de yaşama ihtimali yüksek" dedi.

Raudhatul'ün annesi de kaybolan diğer çocuğunun yaşadığına inandığını ve merkezden 40 kilometre uzakta olan Banyak Adası'nda oğlunu arayacağını belirtti.
Endonezyada 10 yıl önce tsunamide kaybolan kız çocuğu ailesine kavuştu


Yorumları Göster
Yorumları Gizle