GeriAvrupa Elimizdekinin değerini Almanlar biliyor!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Elimizdekinin değerini Almanlar biliyor!

Elimizdekinin değerini Almanlar biliyor!
refid:27835239 ilişkili resim dosyası

Türkiye ondan yararlanamıyor, Dünya Şampiyonu Almanya’nın aklı ise hala onda! Silahla oda basma olayının ardından Milli Takım’dan uzaklaşan Hakan Çalhanoğlu için Alman Milli Takımı Sportif Direktörü Flick “Almanya’da yetişip başka milli takımları seçenlerden sadece Çalhanoğlu’nun yokluğunu hissediyoruz” dedi!

Hakan Çalhanoğlu, geçen sezon Bundesliga'da gösterdiği performans ile Alman devlerinin dikkatini çekmiş ve Leverkusen'e transfer olmuştu. Çalhanoğlu, başarısını burada da sürdürdü. Frikik golleriyle yıldızlaştı, 25 maçta rakip fileleri 6 kez sarstı! Ancak yükselen bir form grafiği ile oynamasına karşın A Milli Takımımı’zda yok.

Elimizdekinin değerini Almanlar biliyor


EURO 2016 elemelerinde çok kötü bir tablo çizen ve 4 maçta sadece 4 puan alabilen Ay Yıldızlılar, Bundesliga'nın en çok dikkat çeken oyuncularından birinden faydalanamıyor. Bunun nedeni ise Hakan Çalhanoğlu-Ömer Toprak ikilisinin, Gökhan Töre ile karşı karşıya geldikleri "silahla oda basma" olayı. Herkesin birbirini suçladığı olayda neticeye bakacak olursak: Brezilya'ya 7 atmış Dünya Şampiyonu Almanya’nın aklı hala Hakan Çalhanoğlu'nda! Kısacası çok kötü yönetilen bir kriz, Almanların bile kadrosunda görmek istediği bir oyuncuyu kaybetmemize neden olmuş durumda... Bunu net şekilde ortaya koyan ise Alman Milli Takımı Sportif Direktörü Hansi Flick'in açıklamaları...

HEDEFİMİZ duygusal olarak Alman Futbol Federasyonu’na bağlamak

Flick, Alman Milli Takımı’nı seçmeyen yabancı kökenli oyuncular arasında sadece Hakan Çalhanoğlu’nun yokluğunu hissettiklerini söyledi. Flick, Sportbild dergisine yaptığı açıklamada, prensip olarak Alman Milli Takımı’nda eğittikleri futbolcuları ellerinde tutmak istediklerini belirtti. Genç oyuncuların daha büyük fırsatlar elde etmeyi umduklarından dolayı başka türlü karar vermelerini engelleyemeyeceklerini ifade eden Flick, ‘’Ancak son yıllarda, çok iyi kaliteye sahip olan ve Türkiye’yi seçen Hakan Çalhanoğlu’nun dışında kimsenin yokluğunu hissetmiyoruz’’ dedi. Flick, yetenekli oyunculara hangi otomobili veya hangi saati kullandıklarının değil, sahadaki kişiliklerinin önemli olduğu gibi değerleri aktarmayı kendi görevleri arasında gördüklerini ifade etti. ‘’Hedefimiz, İlkay Gündoğan olayında olduğu gibi oyuncuları duygusal olarak Alman Futbol Federasyonu’na bağlamak’’ diyen Flick, Gündoğan’ın, Almanya Futbol Federasyonu tarafından eğitildiğini ve her zaman desteklendiğini, bundan dolayı Almanya için oynayacağını söylediğini aktardı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle