GeriAvrupa Edebiyatçılar 11’inci kez Essen'de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Edebiyatçılar 11’inci kez Essen'de

Edebiyatçılar 11’inci kez Essen'de
refid:30219075-spot ilişkili resim dosyası

Literatürk-Edebiyat Festivali, 23 Ekim’de Almanya’nın Essen kentinde başlayacak. 7 Kasım’a kadar sürecek festivalin bu yılki teması ‘insan hakları’ olacak... Festival boyunca Almanya ve Türkiye’den davet edilen sanatçı, yazar, gazeteci konuklarla insan hakları teması işlenecek.

FESTİVAL kapsamında düzenlenecek etkinlik, söyleşi ve okumalara katılacak Uluslararası Af Örgütü Genel Sekreteri Selmin Çalışkan, Sibel Hürtaş, Doğan Akhanlı, Tanıl Bora, Tuna Kiremitçi, Sibel Oral, Hayko Bağdat, Ece Temelkuran, Can Dündar; insan hakları üzerine konuşacak. Literatürk organize ekibinden Semra Uzun-Önder, “Dünya çapında ama özellikle Türkiye’de Almanya’da son dönemlerde gerçekleşen yaşanan olaylar, mülteci sorunu duyarsız kalınabilecek gibi değildi. Bunları konuşunca bu seneki temamız insan hakları olsun dedik ve programımızı oluşturduk” dedi.

Edebiyatçılar 11’inci kez Essende


Selmin Çalışkan ve ‘Canına Tak Eden Kadınlar’ kitabının yazarı Sibel Hürtaş, kadınlar şiddet ve ayrımcılığa nasıl karşı durabilir, nasıl karşı durdular, kadın hakları alanındaki eksiklikler ve olasılıklar üzerinde konuşacak.

Gazeteci yazar Ece Temelkuran ile ‘Türkiye nereye gidiyor?’ ve Türkiye’deki güncel hassasiyetlerle ilgili bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Festivale daha önce de gelen gazeteci yazar Hayko Bağdat da Türkiye’de Hıristiyan azınlık olmayı anlatacak.

Gazeteci-yazar Can Dündar ile Deniz Gezmiş’in ağabeyi Hamdi Gezmiş, ‘Abim Deniz’ kitabını anlatacak.

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgi, http://www.literatuerk.com/programm/ sitesinden alınabilir.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle