GeriAvrupa Duruşmaya böyle geldi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Duruşmaya böyle geldi

Duruşmaya böyle geldi
refid:27084595 ilişkili resim dosyası

Saim Karslıoğlu'nun katil zanlısı Engin V'nin yargılandığı davada savcı 9 yıl hapis istedi. Tekerlekli sandalye ile getirilen katil zanlısı Engin V. susma hakkını kullandı.

BERLİN'de adam öldürmekten yargılanmasına dün başlanan 42 yaşındaki Engin V. için savcı 9 yıl hapis istedi. 15 Ocak 2013'de karısının sevgilisini öldürdüğü gerekçesiyle 30 Ocak'ta tutuklanan cinayet sanığı Engin V'yi gardiyanlar duruşma salonuna tekerlekli sandalye ile getirdi.

YARI OTOMATİK TABANCA

Dün başlayan duruşmaya sanık Engin V., ve avukatı ile öldürülen Saim Karslıoğlu'nun Türkiye'deki kızkardeşinin avukatı hazır bulundu. Sanık Engin V., duruşmayı getirildiği tekerlekli sandalye de oturarak takip etti. Duruşmayı açan Mahkeme Başkanı Hakim'in konuştuklarını duymadığını söyleyen Engin V. “Sol kulağım yüzde 90 duymuyor” dedi. Bunun üzerine mahkeme hakimi “Tamam yüksek sesle konuşacağım” dedi. Hakim sanığın kimlik tespitini yaptıktan sonra ilk sözü iddianame sahibi savcıya verdi. Savcı, 15 sayfalık iddianamenin tamamını okumak yerine, Engin V.'nin yarı otomatik tabancayla üç el ateş ettikten sonra yedi kez de bıçakla Saim Karslıoğlu'nu öldürdüğünü, bu nedenle de 9 yıl hapisle cezalandırılmasını istediğini söylemekle yetindi.

SUSMA HAKKINI KULLANDI

Savcıda ve poliste susma hakkını kullanan Engin V.'ye hakim konuşmak isteyip istemediğini sorunca devreye sanığın avukatı girip 'müvekkillim konuşmayacak' dedi. Bunun üzerine hakim ilk duruşmayı bitirdi. 2 Eylül'de ikinci duruşma yapılacak. Bu duruşmada Engin V.'nin eşi Dilek'in de aralarında bulunduğu tanıklar dinlenecek. Sanığın eşi Dilek'in öldürülen Saim Karslıoğlu ile 10 yılı aşkın bir ilişkisi olduğu ortak arkadaşları tarafından biliniyordu. Poliste ifadesi alınan Dilek'in mahkemede konuşup konuşmayacağı bilinmiyor. Sanığın birinci dereceden tanıdığı olduğu için Dilek'in tanık olarak ifade verme zorunluluğu bulunmuyor.

SİLAH BULUNAMADI

Wedding'de oturduğu evinde ölü bulunan 55 yaşındaki Saim Karslıoğlu'nun kılınan cenaze namazına kardeşleriyle birlikte katılan sanık Engin V., namazda kardeşleriyle birlikte en önsafta yer almıştı. Cenazeye katılanlara Engin V., ayran dağıtmış, yakasına da kurban Karslıoğlu'nun fotoğrafını takmıştı. Poliste önce tanık olarak ifadesi alınan Engin V., daha sonra katil zanlısı olarak tutuklanmıştı. Cinayette kullanılan yarı otomatik silah hala bulunamadı. Ancak Engin V'nin arabasının hem şoför, hem de arabanın sağ tarafında barut izleri bulunmuştu. Ayrıca yapılan otopside katiliyle boğuşan Karslıoğlu'nun tırnakları arasında Engin V.'nin DNA izlerine rastlanmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle