GeriAvrupa Dresden’de mülteci genç ölü bulundu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dresden’de mülteci genç ölü bulundu

Dresden’de mülteci genç ölü bulundu
refid:27980490 ilişkili resim dosyası

Pegida’nın ‘kalesi’ Dresden’de 20 yaşında bir mülteci genç ölü bulundu

Sözde yurtseverler hareketi Pegida tarafından organize edilen ve haftalardır Müslüman ve İslam karşıtı sokak gösterilerine sahne olan Almanya’nın Saksonya Eyaleti’nin başkenti Dresden’de Halit İdris Bahray isimli 20 yaşındaki Eritreli bir sığınmacı gencin ölü bulunması ülkenin gündeminde şok etkisi oluşturdu.

Dresden polisinin ilk açıklamasında göçmen gencin bıçaklanarak öldürülmesinin bilinmesine rağmen ‘intihar’ ihtimalinin de olabileceğini öne sürmesi skandal olarak değerlendirildi. Daha sonra yapılan açıklamada ise olayın cinayet olduğu teyit edildi.

Ülkesinden Almanya’ya siyasi sığınmacı olarak gelen ve birkaç hafta önce Dresden şehrine yerleşen 20 yaşındaki gencin sığınmacı yurdu olan evinin önünde bıçaklanarak öldürüldüğü belirtildi. Dresden Savcılığı Sözcüsü Lorenz Haase, cinayetle ilgili soruşturma başlatıldığını, ancak olayın arka planı ve suçu işleyen kişi veya kişiler hakkında henüz bir bilgiye ulaşılmadığını bildirdi. Dresden Emniyet Müdürü Dieter Kroll de açıklamasında, olayın cinayet olduğunu belirtti. Mülteci karşıtı söylemlerin paylaşıldığı Pegida gösterileri sonrasında mülteci bir gencin ölü bulunması ırkçı motifli bir cinayet şüphesini artırdı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle