GeriAvrupa Dolandırıcı katip gurbetçilerin belası oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dolandırıcı katip gurbetçilerin belası oldu

Dolandırıcı katip gurbetçilerin belası oldu

Almanya’da yaşayan Refika Kılıç (56), 3 yıl önce ölen babasından miras kalan ve kuzenleriyle bölüştürülen gayrimenkulün icra davası için Seyhan ilçesinde başvurduğu avukatlık bürosunda çalışan Ayten Ö. tarafından dolandırıldı.

50 yıldır Almanya’da yaşayan Refika Kılıç, 3 yıl önce babasından miras kalan gayrimenkulün kuzenleriyle bölüştürülmesi işlemleri için memleketi Adana’ya gitti. Eşi Cezmi Kılıç ile birlikte Mehmet Ataş’a ait avukatlık bürosuna başvuran Kılıç, burada katip Ayten Ö. ile tanıştı. Ailesinin yıllar önce çalıştığı için başvurduğu avukatlık bürosunda avukat yerine katip ile muhatap olmak zorunda kaldığını anlatan Kılıç, Ayten Ö.’nün kendisine güven vermesi nedeniyle ona inandığını söyledi.
Adana’da bir otele yerleştiklerini ancak Ayten Ö.’nün ısrarla kendilerini evine davet ettiğini belirten Refika Kılıç, dosya masrafları için Ayten Ö.’ye 9 bin 500 euro ve 53 bin 500 TL verdiğini öne sürdü. Ayten Ö.’nün evinde kaldığı sırada altınlarının da kaybolduğunu iddia eden Kılıç, Ayten Ö.’nün, altınların daha önce kaldıkları otelde çalınmış olabileceğini söylemesi üzerine ilk başta şüphelenmediklerini kaydetti. Bir süre sonra Almanya’ya dönen Refika Kılıç, bu süreçte de Ayten Ö.’nün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde üniversite okuyan oğlu için de duygu sömürüsü yaparak 7 bin 500 euro borç para istediğini, bu parayı da ödediğini anlattı.

DAHA ÖNCE TUTUKLANMIŞ
Bir süre sonra Ayten Ö.’nün icra dosyasıyla ilgilenmediğini fark eden Refika Kılıç, daha sonra telefon ettiği Ayten Ö.’nün kendisini oyaladığını öne sürdü. Ayten Ö.’nün ortadan kaybolması üzerine avukat Ahmet Haluk Kan aracılığıyla suç duyurusunda bulunan Kılıç, “Olaylar açığa çıkınca ve paramızı geri isteyince telefonlarımıza çıkmamaya başladı. Sosyal medya hesaplarından bizi engelledi. Yetkililere sesleniyorum. Adalet istiyorum” dedi.

Dolandırıcı katip gurbetçilerin belası oldu

Ayten Ö.’nün daha önce kendisini hakim olarak tanıtarak gurbetçi vatandaşları dolandırması nedeniyle tutuklandığını öğrendiklerini kaydeden Ahmet Haluk Kan, kendi açtıkları davaya ise savcılığın takipsizlik vermesi üzerine itiraz ettiklerini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle