GeriAvrupa Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Macaristan’da iftar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Macaristan’da iftar

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Macaristan’da iftar

Macaristan’da yaşayan Türkler, Diyanet İşleri Başkanlığı Budapeşte Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü binasındaki iftara, Budapeşte Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay’ın yanı sıra Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. İftarda, Macaristan’da yaşayan Türk vatandaşlarının sorunlarını dinleyen Büyükelçi Oktay, kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi. Oktay ayrıca, Macaristan’da kayıtlı Türk seçmenlere oylarını kullanmaları çağrısında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Macaristan’da iftar
Ahmet Akif Oktay

Macaristan’da, ramazan ayı boyunca Müslümanların Macar komşularıyla birlikte yan yana iftar yaparak bir araya geldiklerini belirten Diyanet Koordinatörü Hüseyin Lüfti Ersoy ise “Mübarek ramazanın mukaddes iklimi hepimizi kuşatıyor. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, hayırlı ramazanlar ve şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.
Diyanet Hizmetleri Koordinatörlüğü tarafından Macaristan’da gerçekleştirilen hizmetlerin anlatıldığı bir sunum yapıldığı programda, Macarcaya tercüme edilen 12 eserin çevirisine maddi katkıda bulunan kişilere, Ersoy tarafından teşekkür belgesi verildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle