GeriAvrupa Dev bankanın büyük güvenlik açığı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dev bankanın büyük güvenlik açığı

Dev bankanın büyük güvenlik açığı
refid:29639893 ilişkili resim dosyası

İngiltere’nin Sussex bölgesindeki Brighton kentinde gerçekleştirilen bir tutuklama ülkenin en büyük bankalarından Barclays’in çok büyük bir güvenlik açığı yaşadığını ortaya çıkarttı.

Polis, bilet yolsuzluğu yaptığı gerekçesi ile tutukladığı bir adamın evinde yaptığı aramada Barclays Bankası’nın 13 bin müşterisinin kişisel bilgilerini içeren bir USB buldu.

Müşterilerin bilgilerinin bankanın bir kaç yıl önce kapatılan bir yatırım biriminden çalındığı açıklanırken, hırsızlığın tam olarak nasıl gerçekleştiği henüz ortaya çıkartılamadı.

Barclays konunun basına yansımasından sonra olaydan etkilenen tüm müşterilerini arayarak onlara kişi başı 250 sterlin tazminat ödemeyi teklif etti ancak bu müşterilerin daha sert bir tepki göstermesine neden oldu.

İngiliz basınına konuşan müşteriler, 250 sterlinlik tazminatla ilgilenmediklerini ve kişisel bilgilerinin nasıl ve ne amaçla çalındığını bir an önce öğrenmek istediklerini söyledi. Bilgileri dolandırıcıların eline geçen müşteriler “Bu USB’nin kopyalarının başka suçluların elinde de olabileceğinden endişe duyduklarını” söyledi.

Geçen yıl da Barclays’in 2000 müşterisinin şifreli bilgilerini içeren bir USB bulunmuştu.

Banka yetkilileri her iki bilgi hırsızlığının da bir çalışan tarafından yapıldığından şüphelendiklerini ve konuyu araştırdıklarını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle