GeriAvrupa Deutsche Bank çalışanları Commerzbank’ı istemiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Deutsche Bank çalışanları Commerzbank’ı istemiyor

Deutsche Bank çalışanları Commerzbank’ı istemiyor

Almanya’nın iki büyük bankası Deutsche Bank ve Commerzbank’ın birleşme planına ilişkin yapılan bir ankete göre Deutsche Bank çalışanları, Commerzbank ile birleşmeyi istemiyor.

ALMANYA’nın en büyük iki dev bankası Deutsche Bank ve Commerzbank, birleşmek görüşmelerine devam ederken Deutsche Bank çalışanları arasında yapılan bir anket, çalışanların yüzde 69’unun bu birleşmeyi istemediğini ortaya çıkardı.
Ankete göre birleşme halinde üç yıl içerisinde işlerini kaybedeceklerine inanan Deutsche Bank çalışanlarının oranı yüzde 83 olurken, birleşme nedeniyle 30 bin çalışanın işini kaybedeceği tahmin ediliyor. Deutsche Bank, yıl sonuna kadar 98 bine yakın olan çalışan sayısını 90 binin altına düşürmeyi hedefliyor.

Deutsche Bank çalışanları Commerzbank’ı istemiyor

ÖNCE POSTBANK UYUMU SAĞLANMALI
Deutsche Bank Denetleme Kurulu Başkanı Paul Achleitner, iki bankanın birleşmesiyle ilgili Deutsche Bank Yönetim Kurulu Başkanı Christian Sewing için hazırladığı raporda geçtiğimiz yıl satın alınan Postbank’ın Deutsche Bank’a uyumunun henüz gerçekleşmediğini, öncelikle bu iki bankanın uyumunun sağlanması gerektiğini ifade etti.
Deutsche Bank’ın Commerzbank’ı satın almasının ekonomik olarak isabetli bir karar olmasına rağmen uygulamada başarılı bir birleşmenin olmayacağı belirtiliyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle