GeriAvrupa Değeri 27 Euro
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Değeri 27 Euro

Değeri 27 Euro
refid:28250991 ilişkili resim dosyası

Köln katedrali tüm dünyada çok ünlü. Aslında değer biçilemez. Ancak Köln Başpiskoposluğu bilançosunda değeri 27 Euro olarak gösteriliyor.

Nedeni, katedral gelir getirmiyor, tam tersine bakımı her yıl milyonlarca Euro tutuyor. Bu nedenle Katolik kilisesi 26 parsel üzerindeki katedralin değerini parsel başına 1 Euro’dan 26 Euro, bina değerini de 1 Euro belirleyerek, toplam 27 Euro olarak hesaplıyor. Katedraldeki değerli sanat eserlerinin satışı ise kilise hukukuna göre yasak.

3.35 MİLYAR EURO

Köln katolik kilisesi ise Almanya’nın en zengin başpiskoposluğu arasında. Köln Başpiskoposluğu’nun açıkladığı bilançoya göre sermayesi 3.35 milyar Euro. Bunun 646 milyon Euro’su okul, hastane gibi gayrimenkuller. 2.4 milyon Euro’su tahvillere yatırılmış. 296 milyon Euro kısa vadeli yatırımlarda. Ama harcamalar da çok yüksek. Köln Katolik kilisesi sadece anaokulu, okullar ve kriz bölgelerine yardım olarak her gün 2 milyon Euro harcıyor. Bunun yanında 4 bin papaz için 410 milyon Euro ve bin 200 kilisenin bakımı için 596 milyon Euro ödüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle