GeriAvrupa Davet Fatih Terim'den geldi!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Davet Fatih Terim'den geldi!

Davet Fatih Terim'den geldi!
refid:27082104 ilişkili resim dosyası

Süper kupa finalini izledikten sonra takımla dönmeyi düşünen Albayrak, “muhalefettesin” diye geri çevrildi. Olayı öğrenen Terim arayıp “Bizim uçağa bekliyoruz” dedi ama Abdurrahim Albayrak maça kalmayıp kendi başına İstanbul’a geldi.

G.SARAY eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak’ın yönetim tarafından takım uçağına alınmaması sarı kırmızılı camiada tartışma yarattı.
Peki, camiayı şoke eden bu olay nasıl gerçekleşti?
İşte krizin tüm detayları ve perde arkası…
Abdurrahim Albayrak, Süper Kupa finali için cumartesi günü İzmir’e geldi. Planı, pazartesi akşamı Manisa’ya geçip G.Saray’ı izlemekti. Bileti de hazırdı. İstanbul’a dönüş uçak biletini ise almamıştı. Düşüncesi final maçı sonrası takımla birlikte dönmekti.
Albayrak, idari menajer Cenk Ergün’ü aradı. Takımla dönme arzusunu iletti. Aldığı yanıt şu oldu:
“Hocanın bir kararı var. Takım dışından kimseyi uçağa almak istemiyor. Ama yine de yönetime bir soralım, sizin için özel bir durum olabilir mi?”
Sonrasında da yöneticilerin, “Abdurrahim’e söyleyelim, hocanın kararına saygı duysun” dediği haberi geldi. Bu yanıt üzerine Albayrak, konuyu gündeminden çıkardı. Ancak ertesi gün Galatasaray kafilesi İzmir’e geldiğinde, takım uçağındaki kalabalık, Albayrak’ı sarsmaya yetti. Çünkü uçakta futbolcular ve yöneticilerin dışında bir çok kongre üyesi ve taraftar da vardı. Herkesin bindirildiği takım uçağının kendisine özellikle kapatıldığı izlenimini aldı.
Yine de telefon edip olayı net olarak anlamak istedi. Soruları karşısında karşı tarafta kısa bir sessizlik oldu. Albayrak anlayacağını anlamıştı, telefonu kapattı, şoke olmuştu.
Kararını verdi. Süper Kupa finalini izlemek için Manisa’ya gitmeyecekti. Valizlerini topladı ve biletini aldı.
Ancak İzmir’den ayrılmadan önce otele giderek takıma başarı dilemek ve 2. başkan Özkan Olcay ile konuşmak istedi. Olcay’a uçak krizini anlatan Albayrak, aldığı karşılıkla bir kez daha sarsıldı: “Bu bir bayrak yarışı Abdurrahim. Siz muhalefetsiniz. Lütfen alınma.”
Eski yönetici, “Ne muhalefeti? Ben her zaman Galatasaray’ın hizmetinde değil miyim? Takıma ne zararım olabilir” diyerek oteli terketti.

BURADA DAHA FAZLA KALAMAM
Albayrak, olay yayılmasın diye iki kişi dışında kimseye konuşmamıştı ancak Fatih Terim, konuyu öğrenmişti. Hemen eski mesai arkadaşını arayıp Albayrak’ı Futbol Federasyonu uçağına davet eden Terim, “Abdürrahim, olayı duydum ve çok üzüldüm. Biz maçtan hemen sonra İstanbul’a döneceğiz. Sen de bizimle gel. Federasyon uçağına bekliyoruz” dedi.
Ancak moralsiz Abdurrahim Albayrak, Terim’e teşekkür etti ve maç sonunu bekleyemeyeceğini bildirip İzmir’den ayrıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle