GeriAvrupa Çivi çiviyi söker!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çivi çiviyi söker!

Çivi çiviyi söker!
refid:27064662 ilişkili resim dosyası

Akşamdan kalmalığı tedavi etmenin en etkili yolunun gerçekten de daha fazla alkol almak olabileceğini iddia eden yeni bir kitap yayınlandı.

Wired dergisi editörlerinden ödüllü bilim gazetecisi Adam Rogers, “Kanıt: İçkinin bilimi” isimli yeni kitabında akşamdan kalmalık hissinin sanıldığı gibi dehidrasyondan değil, alkolün neden olduğu methanol zehirlenmesinden kaynaklandığını iddia etti.

Kitapta tüm alkollü içeceklerde eser miktarda methanol bulunduğunu hatırlatan Rogers, çok fazla alkol tüketildiğinde bu maddenin vücutta birikerek akşamdan kalmalık olarak tanımladığımız semptomlara neden olduğunu söyledi.

Methanol zehirlenmesinin tedavisinin ethanol almak olduğunu ve alkollü içeceklerde yüksek miktarda ethanol de bulunduğunu belirten Rogers, akşamdan kalmayken tek bir kokteyl içmenin en iyi tedavi yöntemi olabileceğini belirtti.

Kitapta “Bu iddiasının sadece bir hipotez olduğunun “ altını çizen Rogers “Akşamdan kalmayken daha fazla alkol almanın sadece semptomları maskeliyor olabileceğini ve genelde akşamdan kalmalığını bu şekilde tedavi edenlerin alkolikler olduğunu” da kabul etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle