GeriAvrupa Cinsel problemlerinizin sorumlusu anneniz ya da ilk aşkınız mı?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cinsel problemlerinizin sorumlusu anneniz ya da ilk aşkınız mı?

Cinsel problemlerinizin sorumlusu anneniz ya da ilk aşkınız mı?
refid:27895772 ilişkili resim dosyası

Çek Cumhuriyeti’ndeki Charles Üniversitesi’nden bilim insanları tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırma ereksiyon bozukluğu problemlerinin erkeklerin anneleri ile olan ilişkilerine doğrudan bağlı olabileceğini ortaya çıkarttı.

Journal of Sexual Medicine isimli akademik dergide yayınlanan araştırma kapsamında 15- 88 yaş arası 960 erkeğe cinsel performans ve problemleri ile ilgili sorular yönelten uzmanlar, katılımcıların anneleri ile olan ilişkilerini ve ilk aşklarını da inceledi.

Araştırmacılar, annesi ile problemli bir ilişkisi olan erkeklerin ereksiyon bozukluğu ve erken boşalma gibi cinsel problemlere daha sık yakalandığını tespit ettiklerini belirtti.

Uzmanlar erken yaşlarda ortaya çıkan psikolojik problem ve duygusal bozuklukların ilerleyen yaşlardaki cinsel performansı etkilediğini gördüklerini söyledi.

Ayrıca ilk aşkını geç yaşta yaşayan erkeklerin de ilerleyen yaşlarda cinsel problemler yaşama olasılığının arttığını gördüklerini belirten araştırmacılar geç aşık olan kişilerin yakınlık ve duygusallık ile ilgili devam eden bazı problemler yaşıyor ve bu durumun cinsel performanslarını etkiliyor olabileceğini tahmin ettiklerini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle