GeriAvrupa Cinayetmiş! Ama neden ve kim belli değil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cinayetmiş! Ama neden ve kim belli değil

Cinayetmiş! Ama neden ve kim belli değil

Almanya’nın Hessen Eyaletindeki evinin bahçesinde ölü bulunan 65 yaşındaki Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Cinayeti aydınlatmak için 20 kişilik bir ekip kuran polis, Lübcke’nin kafasına isabet eden kurşunun yakın mesafeden sıkıldığını açıkladı.

ANCAK polisin elinde, cinayetin neden ve kim veya kimler tarafından işlendiğiyle ilgili hiçbir bilgi bulunmuyor. Evin bahçesinde ve çevresinde arama yapan polis, cinayette kullanılan silahı da henüz bulamadı. Cinayeti, siyasi boyutu da dahil tüm yönleriyle araştıran polis çevrede oturanların da ifadesine ve bilgisine başvurdu. Başsavcı Horst Streiff, ‘Lübcke’nin mülteci ve göç politikalarına bakış açısı nedeniyle ölüm tehdidi alıp almadığı’ yönündeki soruya, böyle bir bilginin olmadığını söyleyerek cevap verdi.

Cinayetmiş Ama neden ve kim belli değil

Lübcke, 10 yıl boyunca Kassel Bölge Valisi olarak görev yaptı. CDU’lu politikacı, Başbakan Angela Merkel’in mülteci politikalarını destekliyordu. Vali, mülteci akınının yaşandığı 2015’te sığınmacıların ülkeye kabul edilmesini eleştirip hakaret edenlere karşı çıkmış, “Belirli yaşam değerlerini paylaşmayan herkes ülkeden ayrılabilir” demişti.

Cinayetmiş Ama neden ve kim belli değil

Yorumları Göster
Yorumları Gizle