GeriAvrupa CEO’lar hurda indirimi istedi, Merkel konuşalım dedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CEO’lar hurda indirimi istedi, Merkel konuşalım dedi

CEO’lar hurda indirimi istedi, Merkel konuşalım dedi
refid:24701145 ilişkili resim dosyası

Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı, Başbakan Angela Merkel ile kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu yıl elektrikli otomobillerin ön plana çıkarıldığı fuarda konuşan Merkel, Alman otomobil şirketlerine önemli mesajlar verdi.

BAŞBAKAN Merkel, Daimler CEO’su Dieter Zetsche ve Otomobil Sanayi Birliği Başkanı (VDA) Matthias Wissmann tarafından adeta bir prenses gibi karşılandı. Merkel, Alman otomobil şirketlerinin başarısının, bugüne kadar sürdürdüğü politikanın bir ürünü olduğunu söyledi.
Elektrikli otomobil konusunda en büyük rakiplerinin Asya olduğuna dikkat çeken Merkel, “Pazarda biz üstünlüğümüzü kaybedersek tüm pazarı kaybederiz” diye uyarıda bulundu.

Bunuin üzerine otomotiv şirketlerinin CEO’ları, ikinci hurda primi istedi. Merkel ise hükümetin bu konuda neler yapabileceği ve nasıl destek verebileceği konusunda seçimlerden sonra oturup konuşabileceklerini söyledi. Başbakan elektrikli arabaların gelişmesinde akü teknolojisinin önemine de dikkat çekerek, elektrikli otomobillerin daha fazla satılmasını için elektrik dolum istasyonlarının çoğaltılmasına da önem verilmesi gerektiğini söyledi.

1 MİLYON ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
İlk iki gün sadece sektördeki uzmanlara açık tutulacak olan fuarı dolaşan Merkel, otomobil sektöründeki en son yenilikler hakkında bilgi aldı. 35 ülkeden bin 100 firmanın ürünlerini tanıttığı fuara bu yıl bir milyon ziyaretçinin katılması bekleniyor.
Fuar 22 Eylül’e kadar açık kalacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle