GeriAvrupa ‘Cennet Bahçesi’ne 2 ödül birden
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Cennet Bahçesi’ne 2 ödül birden

‘Cennet Bahçesi’ne 2 ödül birden
refid:29438767 ilişkili resim dosyası

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen ve 5 Temmuz’da sona erecek ‘Hampton Court Çiçek Fuarı’nda, Turizm ve Kültür Bakanlığı’nca desteklenen ‘Cennet Bahçesi’ adlı Türk bahçesi, dünya bahçeleri kategorisinde ‘Altın Madalya’ kazandı.

Ödül, düzenlenen törenle, İngiliz Kraliyet Peyzaj Derneği (RHS) Direktörü Sue Biggs

‘Cennet Bahçesi’ne 2 ödül birden
tarafından Türkiye’nin Londra Kültür ve Tanıtma Ataşesi Ali Selçuk Can ve peyzaj mimarı Nülifer Danış’a verildi. Cennet Bahçesi’ne bir ödül de RHS jüri heyeti tarafından geldi.

Jüri, Türk bahçesini ‘En İyi Bahçe’ ilan etti. Esra Parr’ın ‘Ege’nin Ruhu’ adlı tasarımı ise ‘En İyi Özel Tasarım’ dalında ödül kazandı. Parr, Noble Caledonia Cruise firmasının desteğiyle hazırladığı 100 metrekarelik bahçesinde Ege Denizi’nin ruhunu yansıtmaya çalıştığını söyledi.

‘Cennet Bahçesi’ne 2 ödül birden

Nülifer Danış, Arzu Kahraman Yılmaz, Ali Selçuk Can. (soldan- sağa)

Bahçe, Türk müzisyenlerin konseriyle ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.

‘Cennet Bahçesi’ne 2 ödül birden


Peyzaj Mimarı Nilüfer Danış, “110 metrekarelik bahçede asma, çınar, selvi, nar, üzüm, katmerli gül, zakkum, lilium gibi ağaç, bitki, çicek kullandım. Tasarımı tamamen bana ait ve 6 ayda hazırladım. Bahçe fuar bittikten sonra, Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yıl dönümü anısına Londra’da büyük bir parka nakledilecek. Bahçemiz orada yaşayacak” dedi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle