GeriAvrupa ‘Cehennem Melekleri’nin ‘İbo’su, Skype üzerinden ifade vermek istiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Cehennem Melekleri’nin ‘İbo’su, Skype üzerinden ifade vermek istiyor

‘Cehennem Melekleri’nin ‘İbo’su, Skype üzerinden ifade vermek istiyor

Berlin’de işlenen cinayetten sonra Türkiye’ye kaçan ve dört yılı aşkın süredir firari olan ‘Hells Angels’ (Cehennem Melekleri) üyesi İbrahim K., mahkemeye Skype üzerinden bağlanıp ifade vermek istiyor. Firari zanlının vereceği ifadede itiraflarda bulunması, çete davasının seyrini değiştirebilir.

CEHENNEM Melekleri’ çetesi, 10 Ocak 2014’te Berlin’de bahis bürosunu basmış, burada arkadaşlarıyla oyun oynadığı sırada hasım olarak gördükleri 26 yaşındaki Tahir Özbek’in üzerine kurşun yağdırıp öldürmüştü. Polis, olaydan kısa süre sonra çeteye baskın düzenlemiş, üyelerin büyük bölümünü yakalamıştı. Cinayete adı karışan kimi çete üyeleri de firar etmişti. Çetenin iki numarası olarak bilinen ‘İbo’ lakaplı İbrahim K. da cinayetten hemen sonra Türkiye’ye firar edenler arasındaydı. Hakkında yakalama emri çıkarılan 35 yaşındaki İbrahim K.’nın, İzmir başta olmak üzere Ege şehirlerinde saklandığı düşünülüyor. Teslim edilmesi için Türkiye’ye de başvuru yapılan zanlı, henüz yakalanamadı.

KADİR P. İLE ANLAŞMAZLIK
İbrahim K., Skype üzerinden bağlanarak ifade vermek istediğini avukatı aracılığıyla mahkemeye bildirdi. Firarinin ifade vermek istemesi, çete üyeleri arasında yaşanan anlaşmazlıktan kaynaklandığı sanılıyor. Dört yıldır yargılanan tutuklu çete üyeleri arasında cezaevinde de anlaşmazlık çıkmıştı. Kimi çete üyeleri Kadir P.’ye bağlılıklarını sonlandırdı. Çetenin iki numarası ve silah konusunda da en bilgili isim olan İbrahim K.’nın da Kadir P. ile yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle bildiklerini mahkemede anlatarak çete liderini suçlamayı planladığı düşünülüyor. Dört yılı aşkın süredir devam eden davada 31 yaşındaki İranlı çete üyesi Kassra Z. itirafçı olmuştu. Kassra Z. itiraflarında çetenin cinayeti nasıl işlediğini ve cinayet kararının nasıl alındığını anlatmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle