GeriAvrupa Cami iptaline garip gerekçe: Trafik sıkışacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cami iptaline garip gerekçe: Trafik sıkışacak

Cami iptaline garip gerekçe: Trafik sıkışacak

Belçika İzin Uyuşmazlıkları Konseyi, Hasselt şehrinde inşa edilen Badr Camii inşaat iznini bölge sakinlerinin şikâyetleriyle askıya aldı. Camiyi istemeyenlerin gerekçesi ise yoğun trafik.

BELÇİKA’nın Flaman bölgesindeki Hasselt şehrinde Faslıların öncülüğünde yapılmak istenen Badr Camisi’nin inşaat izni, şikâyet üzerine iptal edildi. Mouterijstraat caddesinde yaşayan semt sakinleri bir süre önce Hasselt Belediye Meclisi Encümenler Kuruluna şikâyet dilekçesi vermiş, inşaatın durdurulmasını istemişti. Ancak kurul cami inşaatının devamına karar vermişti. Semt sakinleri de bunun üzürine karara itiraz ederek İzin Uyuşmazlıkları Konseyi’ne müracaat etti. İnşaatının yapılacağı yerde trafik akışının yoğun olacağını ileri süren semt sakinleri, İzin Uyuşmazlıkları Konseyi tarafından haklı bulundu.

Cami iptaline garip gerekçe: Trafik sıkışacak


Konsey, Badr Camii dosyanın teknik olarak da eksik olduğunu belirterek inşaatı durdurma kararı aldı. İptal kararı, Hasselt Kenti Çevre ve Planlanmadan Sorumlu Belediye Encümeni Marc Schepers tarafından cami yöneticilerine bildirildi. Daha önce de İslam karşıtı Vlaams Belang (Flaman Çıkarları) Partisi, Badr Camii’nin yapılmasına karşı yürüyüş düzenlemişti.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle