GeriAvrupa Cameron gözyaşlarını tutamadı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cameron gözyaşlarını tutamadı

Cameron gözyaşlarını tutamadı
refid:27295553 ilişkili resim dosyası

İngiltere Başbakanı David Cameron, eski Dışişleri Bakanı William Hague'in konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Koalisyon hükümetinin büyük ortağı Muhafazakar Parti'nin Birmingham şehrinde yapılan yıllık kongresinde veda konuşması yapan Hague, "Geçen 9 yıl boyunca her gün çalıştığı Cameron'ın, tüm olumsuzluklara karşın ekonomiyi düzeltmek için sabırla ve sakinlikle hareket ettiğini" dile getirdi.

Hague, "Gelecek 7 ay içinde hükümetteki görevimden ayrılırken, Cameron'ın bitmez tükenmez sabrını, azmini ve başarısını saygıyla selamlıyorum" diyerek, Cameron'ın gelecek yılki genel seçimi de kazanmayı hak ettiğini ifade etti. William Hague'in konuşması sırasında dinleyiciler arasında bulunan Başbakan Cameron'ın duygulu anlar yaşaması ve gözyaşlarını tutamaması dikkati çekti.

53 yaşındaki Hague, temmuz ayında, 4 yıl boyunca sürdürdüğü Dışişleri Bakanlığı görevinden ayrılmıştı. Hague, gelecek yıl mayıs ayında yapılacak genel seçimde milletvekili adayı olmayacak. 26 yıl boyunca Muhafazakar Parti'nin milletvekilliği yapan Hague, 1997-2001 yıllarında da dönemin muhalefet partisi olan Muhafazakarların genel başkanlığını yürütmüştü.

Birleşik Krallık'ta genel seçim, 7 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle