GeriAvrupa Büyükelçiden takdir Başkonsolostan kupa
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyükelçiden takdir Başkonsolostan kupa

Büyükelçiden takdir Başkonsolostan kupa
refid:27846751 ilişkili resim dosyası

Almanya’nın Rhein-Neckar bölgesinde top koşturan Moosburg Türkspor’un 2014 Almanya Fair Play ödülünü alması, ülkede takdirle karşılandı.

Türkiye'nin Karlsruhe Başkonsolosu Serhat Aksen takımımıza sembolik bir sampiyonluk kupası verirken, Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu’nun gönderdiği takdir belgesini de kendilerine taktim etti.

BAŞKONSOLOS: GURUR KAYNAĞI OLDUNUZ

Karlsruhe Başkonsolosluğu'nda yapılan bir tören sonrasında, Moosburg Kulübü Başkanı Cengiz Çelik'e sembolik bir kupa takdim eden Başkonsolos Serhat Aksen, "Moosburg takımı olarak Almanya’da tüm spor camiasına bir centilmenlik dersi verdiniz. Bu vesile ile bizlerin de gurur kaynağı oldunuz. Belki şampiyon olamadınız ama bizlerin ve Türk toplumunun gönüllerinde sampiyonluğu hakettiniz. Tüm Almanya hatta Avrupa sizleri konuştu" diyerek kendilerine Büyükelçi Karslıoğlu ve sahsı adına teşekkür etti.

Moosburg Türkspor'un rakibi, geride bıraktığımız sezonda 8 futbolcusuna rapor aldırarak sahaya çıkmayınca spor mahkemesince hükmen yenik sayılmış ve 3 puan Türkspor'a yazılmıştı. Bu gelişme sonrası Moosburg Türkspor, "Biz puanları masada değil, sahada kazanarak şampiyon olmak isteriz" diyerek 3 puanı reddetmiş ve şampiyon olamamıştı. Türkspor'un bu tutumu Alman Spor kamu oyunda büyük taktir toplamış ve Alman Spor Yazarları Derneği tarafından yılın 'Fair Play' ödülüne layık görülmüştü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle