GeriAvrupa Büyükelçi Karslıoğlu Türk iş adamlarıyla buluştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyükelçi Karslıoğlu Türk iş adamlarıyla buluştu

Büyükelçi Karslıoğlu Türk iş adamlarıyla buluştu
refid:30069345-spot ilişkili resim dosyası

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Almanya'nın Usingen kentinde "Türk Alman Ticaret Platformu Derneği" (TDBP) tarafından düzenlenen akşam yemeğinde Türk iş adamlarıyla bir araya geldi.

Karslıoğlu, Frankfurt kentinde açılacak Türkçe-Almanca çift dilli anaokulunun açılışına katılmak ve resmi temaslarda bulunmak üzere Hessen Eyaleti'ne ziyaret gerçekleştirdi.

Büyükelçi Karslıoğlu Türk iş adamlarıyla buluştu


Ziyareti kapsamında, Frankfurt yakınlarındaki Usingen kentinde TDBP Başkan Yardımcısı Sebahattin Özkan'a ait "Kransberg Şatosu"nda düzenlenen akşam yemeğinde Türk iş adamlarıyla bir araya gelen Karslıoğlu'na, Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici eşlik etti.

Karslıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Almanya'nın artık Türkler için vatan haline geldiğini belirterek, "Biz artık buralıyız, biz artık burada doğuyoruz ama biz artık burada da ölüyoruz. Doğduğun, okuduğun, yaşadığın ve öldüğün yer artık vatandır. Biz artık gurbetçi değiliz. Bu şatoyu satın almak da bizim buralı olduğumuzun bir işareti" dedi.

Büyükelçi Karslıoğlu Türk iş adamlarıyla buluştu


Yurt dışındaki Türk toplumunun birlik içinde hareket etmesi gerektiğine işaret eden Karslıoğlu, derneğin kurulmasında ve çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür etti.

Öte yandan, yemek öncesinde TDBP Başkan Yardımcısı Özkan ile şatoyu gezen Karslıoğlu, buranın tarihi hakkında bilgi aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle