GeriAvrupa Bu görüntüler ona pahalıya patladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu görüntüler ona pahalıya patladı

Bu görüntüler ona pahalıya patladı
refid:27278743 ilişkili resim dosyası

California Otoban Devriyesi, kendilerine bağlı bir polis memuru tarafından darp edilen Marlene Pinnock adlı evsizler kampında yaşayan kadına 1.5 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti. Pinnock’u darp eden polis memuru ise görevinden istifa etti.

Marlene Pinnock, ABD’nin California eyaletinde geçtiğimiz temmuz ayında otoban kenarında polis tarafından darp edilmişti. Olayın yoldan geçen vatandaşlar tarafından çekilip sosyal medyada paylaşılması polis memuruna ve bağlı olduğu California Otoban Devriyesi’ne pahalıya mal oldu.

"ÖLDÜRECEK GİBİ VURDU"
İki tarafın avukatları Los Angeles’ta bir araya geldi. 9 saat süren görüşmelerin ardından taraflar arasında anlaşma sağlandı. California Otoban Devriyesi, Marlene Pinnock adlı kadına 1.5 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

ABD basınına konuşan Pinnock, birkaç yıldır evsiz olduğunu ve evsizler kampına gitmek üzere yoldan geçtiğini söyledi. Polisin kendisini çok sert bir şekilde darp ettiğini belirten Pinnock, “Beni öldürmeye çalıştığını düşündüm, öldürmek için vuruyor gibiydi. Sebepsiz yere. Ona hiç bir şey yapmamıştım.” dedi. Videonun kendisinin haklı olduğunu ortaya çıkardığını dile getiren Pinnock, “Bu yüzden minnettarım” ifadelerini kullandı.

OLAYI ÇÖZMEYE ANT İÇTİ
Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan, California Otoban Devriyesi Polis Şefi Joe Farrow ise, “Olayın ortaya çıkması üzerine konu ile ilgileneceğime ve bir an önce çözüme kavuşturacağıma ant içmiştim.” dedi. Anlaşmanın iki taraf için de tatmin edici olduğunu belirten Farrow, “Anlaşmaya varmak için yapıcı bir şekilde çalıştık.” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle