GeriAvrupa Brüksel'de kişi başına düşen sıçan sayısı 2'ye çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Brüksel'de kişi başına düşen sıçan sayısı 2'ye çıktı

Brüksel'de kişi başına düşen sıçan sayısı 2'ye çıktı

Avrupa Birliği'nin kalbi Brüksel'de bir kaç sene önce kişi başına düşen sıçan sayısı, şehrin pis olması nedeniyle hızla artarak kişi başına ortalama 2 sıçana çıktı. Hijyen departmanı sıçanlara karşı savaş başlattı.

HER yıl sıçan sayısının yükseldiği Belçika'nın başkenti Brüksel'de halk şehir pisliğinden şikayetçi. kişi başına ortalama 2 sıçanın düştüğünü tahmin edilen şehrin hijyen departmanı, Brüksel bölgesinin 19 şehrine kanalizasyonları sıçanlardan temizlemek için ekipler gönderdi. Temizlik ekipleri, iki kişilik takımlar eşliğinde tek tek şehrin tüm kanalizasyon kuyularına gidip küçük sıçan zehri blokları yerleştiriyor. Sıçanların 48 ila 72 saat içerisinde öldüğü biliniyor.

PİSLİKLE ORANTILI ARTIYORLAR
Uzmanlar ise sıçan sayısının yükselişinin şehir pisliği ile bağlantılı olduğunu tespit etti. Brüksel çöplerinin üçte birini yiyorlar  Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Brüksel Kanalizasyonlar Müzesi yöneticileri birkaç sene evvel kişi başına 1 sıçanın düştüğünü ve sıçan sayısının her sene yükseldiğini ifade etti. Sıçan sayısının yükselişinin Brüksel sokaklarındaki çöp sayısı ile orantılı olduğunu ifade eden yetkililer, söz konusu hayvanların Brüksel çöplerinin üçte birini yediğine dikkat çekti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle