GeriAvrupa Biri köpek yavrusu biri leoparla
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Biri köpek yavrusu biri leoparla

Biri köpek yavrusu biri leoparla
refid:26930201 ilişkili resim dosyası

Rusya başbakan yardımcısı Dmitry Rogozin, Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’i bir leopar, ABD Başkanı Barack Obama’yı ise bir köpek yavrusu ile birlikte poz verirken gösteren iki fotoğrafı Twitter’da yanyana paylaşarak tartışma yarattı.

Rogozin fotoğraflarla ilgili olarak “Bizim farklı değer ve müttefiklerimiz var” açıklamasını yaptı.Rogozin’in Obama ile Putin arasındaki farkı gösterdiğini iddia ettiği bu paylaşımı ABD’nin Ukrayna’da ayrılıkçı militanlara destek veren Rusya’nın finans, silah ve enerji endüstrilerine uyguladığı yaptırımları artıracağını açıklamasının ardından geldi.

Obama, söz konusu yaptırımların “Rusya’nın hali hazırda zayıf olan ekonomisini daha da zayıflatacağını” iddia etmiş, “Rusya bir kez daha kendini uluslararası toplumdan izole ediyor, onlarca yıldır gösterilen tüm ilerlemeleri silip atıyor. Aslında böyle olması gerekmiyor. Bu Putin’in yaptığı bir seçim” demişti.

Putin AB ve ABD’nin Rusya’ya yaptırım uygulama kararı alması ile ilgili resmi bir açıklama yapmamış, Rusya Dışişleri Bakanlığı ise yaptırımların “sorumsuz ve delice” olduğunu ve Rusya kadar diğer ülkelere de zarar vereceğini söylemişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle