Berlin'de kanala atlayan Esma hala bulunmadı

Ali VARLI / BERLİN
07.01.2015 - 00:00 | Son Güncelleme:

Berlin'de erkek arkadaşı Yaşar ile aralarında çıkan tartışmadan sonra Tretow'daki köprüden kanala atlayan Esma, aradan üç gün geçmesine rağmen hala bulunamadı. Ailesi kiraladığı botla Esma'yı arıyor.

BERLİN polisi ve itfaiyesi 21 yaşındaki Esma'yı bulmak için seferber oldu. Polisten ve Esma'nın yakın çevresinden edinilen bilgiye göre genç kız Pazar akşamı, erkek arkadaşıyla tartıştıktan sonra aniden kendisini köprüden kanalın soğuk sularına bıraktı. Genç kızı kurtarmak için erkek arkadaşı Yaşar da peşinden kanala atladı. 2.5 metre derinlikteki kanalda kızı kurtarma çabası sonuç vermeyen Yaşar'ı ise çevredeki görkü tanıklarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri boğulmaktan kurtardı. İki gün boyunca genç kızı arama çalışmalarından bir sonuç çıkmadı.

Genç kızın ailesi ve akrabaları kiraladıkları botla kanal kıyısında bütün gün genç kızı canlı veya cansız bulmak için aradı. Fakat tüm aramalara rağmen bir sonuç alamadı. Akşam saatlerinde karanlık çökünce aramalara da ara verildi.

Genç kızın ailesi bir umut kızlarının canlı kurtulabileceğini ümit ederken, yetkililer bu kadar soğuk suda ve sürede canlı olarak kanaldan çıkarmanın çok zor olduğuna işaret etti. Öte yandan arkadaşını kurtarmak için kanala atlayan ve boğulma tehlikesi geçiren Yaşar ise tedavi gördüğü hastaneden dün taburcu oldu. Gencin de olay nedeniyle büyük şok yaşadığı ve çok üzüntülü olduğu öğrenildi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı