GeriAvrupa Berlin’de İngiliz turiste bıçaklı saldırı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Berlin’de İngiliz turiste bıçaklı saldırı

Berlin’de İngiliz turiste bıçaklı saldırı

Almanya’nın başkenti Berlin’de 19 ve 24 yaşlarındaki iki İngiliz turist, yaya geçidinden geçerken çok oyalandıkları için görevde olmayan bir polis memuru olduğu belirtilen bir sürücünün bıçaklı saldırısına uğradı.

Şehrin Neukölln bölgesinde Pazar günü sabaha karşı 04.00 sularında gerçekleşen olayda, turistlerin bir yaya geçidinden geçerken çok fazla oyalandığı ve onlara yol veren sürücünün bu duruma tepki gösterdiği belirtildi.

Taraflar arasında çıkan sözlü tartışmanın ardından polis memurunun aracından inerek turistlere yaklaştığı ve önce 24 yaşındaki turiste vurduğu sonra da cebinden çıkarttığı bıçakla 19 yaşındaki turisti kalçasından yaraladığı açıklandı. 

Kurbanın aldığı yaralar nedeniyle yerel bir hastanede tedavi edildiği ancak sağlık durumunun iyi olduğu ve Birleşik Krallık’a geri döndüğü açıklandı. 

29 yaşındaki polis memuru ise turistlerin kendisine saldırdığını söyledi.

Konuyla ilgili polis raporunda polis memurunun da olay sırasında elinden yaralandığı ve bu yaranın da hastanede tedavi edildiği belirtildi. 

Polis memuru ile ilgili yasadışı silah taşıma soruşturması başlatıldığı belirtilirken soruşturma süreci boyunca ismi basına açıklanmayan polis memurunun görevden uzaklaştırıldığına inanılıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle