GeriAvrupa Berlin polisi terörist avına çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Berlin polisi terörist avına çıktı

Berlin polisi terörist avına çıktı
refid:30160523-spot ilişkili resim dosyası

Berlin'de aralarında bir caminin de bulunduğu sekiz adresi basan polis, terörist avına çıktı. Berlin'de sabah saatlerinde gerçekleşen baskınlarda yüzlerce polis görev aldı.

Berlin polisi aylar öncesinde başlayan soruşturma çerçevesinde dün sabah saatlerinde sekiz adresi bastı. Basılan adresler arasında bir de cami bulunuyor.

Tempelhof semtindeki İbrahim el Halil Cami'nde de aramalar yapan polis, suç delili topladı. Sekiz adrese yapılan baskınlara yüzlerce polis katılırken, camideki baskın sırasında tam 400 polisin görev aldığı açıklandı.

Cami imamı 51 yaşındaki Faslı ise şüpheli olarak gözaltına alındı.

Ayrıca uzun zamandır hakkında yakalama kararı çıkarılan 19 yaşındaki bir kişi ise baskın sırasında yine yakalanamadı. Aranan Makedon vatandaşı teröristin Suriye'de Esad rejimine karşı savaşan terör örgütleri saflarına katıldığı sanılıyor.

Öte yandan gözaltına alınan kişinin bir süre önce bir kadına, içindeki şeytanı çıkaracağı bahanesiyle tacizde bulunduğu gerekçesiyle yargılanması devam eden imam olduğu öğrenildi.

Polis, baskın yapılan adreslerde terör örgütüyle bağlantılı delilleri toplarken, Almanya'ya yönelik her hangi bir olası saldırı tehlikesinin ise bulunmadığını açıkladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle