GeriAvrupa ‘Ben, Sen ve Biz NRW’ başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Ben, Sen ve Biz NRW’ başladı

‘Ben, Sen ve Biz NRW’ başladı

Almanya’nın en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya Uyum Bakanlığı, uyuma örnek gösterilen 10 kişinin tanıtıldığı afişleri 1600’den fazla reklam panosuna asarak ‘Ben, Sen ve Biz NRW’ adlı yeni bir uyum kampanyası başlattı.

ALMANYA’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Uyum Bakanlığı yeni uyum kampanyasını tanıttı.
Ben, Sen ve Biz NRW’ adlı kampanyanın tanıtımına Uyum Bakanı Joachim Stamp, Uyum Müsteşarı Serap Güler, uyuma örnek gösterilen kişiler, farklı meslek ve farklı uluslardan insanlar katıldı. Toplantı sonrası uyuma örnek gösterilen kişiler, eyaletin önemli şehirlerindeki 1600’den fazla reklam panosunda hikayeleri ve resimleriyle birlikte sergilenmeye başladı.
Eyalet sınırları içinde yaşayan Aslı Sevindim, Suat Yılmaz ve Turgay Tahtabaş gibi Türkler de uyuma örnek kişiler arasında yer aldı.

‘Ben, Sen ve Biz NRW’ başladı

10 DEĞİL BİNLERCE ÖRNEK VAR
Turgay Tahtabaş uyuma örnek gösterilmekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken; “Son yıllarda Almanya’da uyum tartışmaları negatif şekilde yürüyor. Bu kampanya ile eyalet hükümeti uyumda sorun olmadığını öne çıkarmak istiyor. Aslında yüzlerce, binlerce insan uyuma örnek gösterilebilecek durumda. Uyumun büyük başarılarla doğru yolda olduğunu gösteren bu çalışmanın halka tanıtılması çok önemli” dedi.

‘Ben, Sen ve Biz NRW’ başladı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle