GeriAvrupa Belçika’da otoyolu kapatan Türkler cezadan kurtulamadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Belçika’da otoyolu kapatan Türkler cezadan kurtulamadı

Belçika’da otoyolu kapatan Türkler cezadan kurtulamadı

Geçen yıl şubat ayında Avrupa’nın en işlek otoyollarından biri olan Belçika’daki E17 otoyolunu kapatan düğün konvoyundaki Türkleri mahkeme affetmedi.

BELÇİKA’nın Lokeren şehrindeki Türklere ait bir düğün konvoyu, Avrupa’nın en işlek otoyollarından biri olan E17 otoyolunu trafiğe kapatıp damadı havaya attıkları ve halay çektikleri için bölgedeki trafik polisleri tarafından mahkemeye verilmişlerdi. İlk duruşmada savcılık, olaya karışan sürücülere ağır para cezaları ve 5 yıl trafikten men talep etmişti.
Olaya ilişkin talep edilen cezaların yanı sıra yargıç Peter D’hondt’un söyledikleri uzun süre Belçika’da konuşulmuştu. Peter D’hondt, “Sadece trafik sıkışıklığına neden olmakla kalmıyorsunuz. Aynı zamanda, diğer sürücülerin sinirlenmesine yol açıyorsunuz ve davranışınız agresifliğe ve sonucunda ırkçılığın artmasına neden oluyor. Zaten yeterince ırkçı var, buna karşı durmanız gerekiyor… Eğer bir parti yapmak istiyorsanız kafanıza kova bile geçirebilirsiniz ancak yolları, amaçları için kullanılmaya bırakacaksınız. Yaptığınızın diktatöryel bir tarafı var. Yollar hepimize ait ve kimse kendi malı gibi kullanamaz. Yolu tıkarken o esnada hastaneye yetişmeye çalışan birinin vaktini çalmış olabileceğinizi düşündünüz mü? E17 Avrupa’daki en kalabalık otobanlardan biri. Sizin dans edebileceğiniz bir yer değil. Burası otoyol ve buranın kurallarını çiğneyemezsiniz. Sonucuna katlanacaksınız” diyerek konvoydakilere tepki göstermişti.
Dendermonde’de bu sabah görülen nihai duruşmada olaya karışan 14 kişiye ayrı ayrı, 2 ila 4 bin euro arasında para cezası ve 3 ila 5 yıl trafikten men cezaları verildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle