GeriAvrupa Bebeğinizi astımdan böyle koruyabilirsiniz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bebeğinizi astımdan böyle koruyabilirsiniz

Bebeğinizi astımdan böyle koruyabilirsiniz
refid:27163976 ilişkili resim dosyası

Almanya’daki Helmholtz Munchen Araştırma Merkezi’nden bilim insanlarının gerçekleştirdiği yeni bir araştırma kürk ya da deri örtüler üzerinde uyuyan bebeklerin hayatlarının ilerleyen yıllarında astım hastalığına yakalanma olasılığının önemli oranda azaldığını ortaya çıkarttı.

Elde ettikleri bulguları Avrupa Solunum Cemiyeti’nin Münih’te gerçekleştirilen uluslararası kongresinde sunan araştırmacılar, kürk ve deride bulunan mikropların bebeklerin bağışıklık sisteminin gelişmesini ve alerjilere karşı daha güçlü hale gelmesini sağladığını söyledi.

Araştırma kapsamında 2 bin 441 Alman çocuğu hayatlarının ilk on yılı boyunca gözlemleyen uzmanlar, bebeklerin %55’inin hayatlarının ilk üç ayı boyunca deri yataklarda uyuduğunu söyledi.

Deri yataklarda uyuyan bebeklerin 6 yaşına kadar astım hastalığına yakalanma olasılığının sentetik yataklarda uyuyanlara kıyasla %79 daha az olduğunu gördüklerini belirten araştırmacılar, elde ettikleri verilerin “Bebekleri tamamen mikropsuz ortamlarda büyütmenin zararlı olduğu” yönündeki hijyen hipotezlerini desteklediğini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle